1Wêrom't ynpakbere puffers in groeikategory binne foar reisdetailhannel
De kommersjele logika fan 'e ynpakbere puffer is ienfâldich: it lost it ynpakprobleem op dat elke reizger hat en hast gjin oar kleanstik oplost. In forens wol waarmte op 'e bestimming, net gewicht yn 'e koffer; in loftfeartmaatskippij wol in belestingfrij item dat yn in bagagebak boppe it kleed past; in bûtenwinkel wol in tuskenlaach dy't yn in dei-rucksak opslein wurde kin oant it nedich is. Deselde jas tsjinnet alle trije, dêrom binne ynpakbere puffers in fêst ûnderdiel wurden fan sawol reisferkeap, fleanfjildkonsesjes as e-commerce-pakketten.
Foar gruthannelkeapers hat de kategory twa oantreklike strukturele eigenskippen. Earst is it foar in grut part seizoensagnostysk: ynpakbere jassen ferkeapje yn 'e maitiids- en hjerstseizoenen, net allinich yn 'e djippe winter, wat de fraachkurve flak makket en de foarriedomset ferbetteret. Twad, kompresjeferpakking fermindert it ferstjoervolume dramatysk - in ynpakber donskleed komprimearret ta in fraksje fan syn ferhevene folume, en sels standert poly-bag-kompresje ferminderet it ferstjoerde folume mei 40 oant 60 prosint, wat de frachtkosten per ienheid direkt ferleget op kontenerprogramma's. De kategory beleannet fabriken dy't fine tolerânsjes kinne hâlde op lichtgewicht materialen, wat krekt de kapasiteitskloof is dy't in ultralichte spesjalist skiedt fan in algemiene bûtenkleanfabryk.
2"Ynpakber" definiearje: De sifers dy't keapers moatte opjaan
"Packable" hat gjin juridyske definysje, en dat is krekt wêrom't it definiearre wurde moat yn jo techpakket. De yndustry wurket mei trije sifers, en in betroubere spesifikaasje omfettet se allegear.
De trije metriken dy't wichtich binne
Totaal gewicht fan it klean.In echte ultralichte ynpakbere puffer waacht 200 oant 350 gram yn grutte L; in lichtgewicht reispuffer waacht 350 oant 500 gram. Under sawat 200 gram binne jo yn premium berchbeklimmingsgebiet mei 7D-stoffen en hege folkrêft - moai, djoer en maklik te beskeadigjen. De measte reisprogramma's rjochtsje har op 250 oant 400 gram.
Ynpakt folume.Mjitten yn liters mei de jas komprimearre yn syn pakbûse of sek en gearparse ta in werhelle folume, is de ynpakte grutte it getal dat de jas yn 'e winkel ferkeapet. In praktyske referinsjeljedder: in jas fan 400 gram mei middelgrutte ynhâld kin sawat 1,8 oant 2,2 liter ynpakke; in goed útfierde jas fan 300 gram mei 800 ynhâld kin sawat 1,2 oant 1,5 liter ynpakke; de bêste-yn-klasse ultralights geane ûnder ien liter. De ôfmjittings fan 'e paksek yn sintimeter jouwe itselde oan yn winkelbylden - in silinder fan sawat de grutte fan in wetterfleske fan 500 ml is it marketingdoel.
Kompresjeferhâlding.Ynpakt folume dield troch lofted folume, it mjit hoe effisjint de jas komprimearret en - kritysk - hoe goed it herstelt. Typyske ferhâldingen rinne 1:4 oant 1:6 foar reispuffers. De ferhâlding makket minder út as herstel: in jas dy't briljant komprimearret, mar trije dagen nedich hat om opnij loft te meitsjen, hat syn eigentlike taak net foldien.
| Programma-nivo | Doelgewicht (grutte L) | Folkrêft | Folgewicht | Ynpakt folume | Typyske posysjonearring |
|---|---|---|---|---|---|
| Wearde reizen | 450 oant 550 g | 600 FP | 130 oant 160 g | 2,2 oant 2,8 liter | Folume detailhannel, promoasjepakketten |
| Kearnreizen | 320 oant 420 g | 700 FP | 90 oant 120 g | 1,5 oant 2,0 liter | Reisdetailhannel, e-commerce kearnberik |
| Premium ultralicht | 230 oant 300 g | 800 FP | 70 oant 95 g | 1,0 oant 1,4 liter | Spesjaliteiten foar bûten, premium kado's |
| Topnivo | < 230 g | 850 oant 900 FP | 60 oant 80 g | < 1,0 L | Berchbeklimmingsmerken, halo-produkt |
It diagram hjirûnder lit sjen hoe't deselde waarmteklasse prestearret oer de hiele tierljedder - en wêrom't de folkrêft, net it folgewicht, it swiere wurk docht by ynpakte grutte.
3Folstrategy: Seleksje fan waarmte nei gewicht en folkrêft
Folkrêft is it getal dat tagelyk de ekonomyske en prestaasjes fan in ynpakber programma bepaalt. It mjit it folume yn kubike inch dat ien ounce dons opnimt ûnder in standerdisearre test, dus hegere folkrêft betsjut mear waarmte per gram - en, foar in ynpakbere jas, minder materiaal om te komprimearjen.Ynternasjonaal Down- en Feather Bureaupublisearret de yndustrytestprotokollen efter it mjitten fan fill power en merkt op dat dons ek in útsûnderlik duorsumensprofyl hat: út it libbensyklusbeoardielingswurk fûn dons in 85 oant 97 prosint legere miljeu-ynfloed hat as polyester yn alle analysearre kategoryen, en sawat 18 kear legere ynfloed op klimaatferoaring - in nuttige ferhaallaach foar reismerken dy't lichtere reiskonsumpsje marketingje.
Oerienkommende ynfolling mei it programma
Foar kearnreisprogramma's is 700-fill 90/10 dons/fear mei 90 oant 120 gram fol yn grutte L de wurkhynderspesifikaasje: it leveret echte trije-seizoenen waarmte tsjin in middelgrutte priis. In stap nei 800 fill ferminderet sawat 25 gram fol foar lykweardige waarmte en ferleget it ynpakte folume mei sawat in tredde, mar de kosten foar dons nimme ûnevenredich ta, om't partijen mei 800 fill seldsumer binne. Under 700 fill groeit it ynpakte folume fluch en begjint de "ynpakber" bewearing kosmetysk te fielen - in jas mei 600 fill mei 150 gram fol wurket noch altyd foar weardefolle detailhannel, mar it moat wurde ferkocht as "lichtgewicht", net "ultralicht".
Elke folpartij moat ferifiearre wurde ynstee fan oannommen wurde. Unôfhinklike laboratoaria lykasIDFLtestfolkrêft, gearstalling, soerstofnûmer en troebelheid, en dûbele testmonsters yn har wrâldwide laboratoaria om resultaten te befêstigjen - in ferstannige eask foar in spesifikaasje waans heule weardeproposysje rêst op it del dat presteart lykas oanjûn. Fereaskje testrapporten op lotnivo by elke bulkferstjoering, en spesifisearje minimale folkrêft yn it techpakket mei de tolerânsje dy't jo ynspeksje eins sil hanthavenje.
4Ultralichte Shell Stoffen en wat se freegje yn produksje
Shellstof is de twadde helte fan 'e ynpakbere fergeliking, en it is wêr't lichtgewicht programma's har produksjereputaasje fertsjinje. Skulpgewicht driuwt ynpakt folume hast likefolle as vulling: it oerskeakeljen fan in 40 gsm nei in 20 gsm skulp nimt 40 oant 60 gram fan it klean ôf en krimpt de komprimearre bondel sichtber.
It kiezen fan 'e ûntkenner
De praktyske ljedder rint fan 7D oant 10D foar premium ultralights, 15D oant 20D foar it basisreisnivo, en 30D oant 40D foar weardeprogramma's dêr't duorsumens en priis liede. Lichter is net automatysk better: 7D nylon produseart in jas dy't ynpakt wurdt ta in sitroengrutte bondel, mar fêst komt te sitten oan feilichheidsriemen en ritssluitingen. Foar reisdetailhannel - dêr't klean werhelle kearen oanprobearre wurde en troch hûnderten klanten behannele wurde - is 15D oant 20D ripstop nylon of polyester mei in deldichte konstruksje de rasjonele standert, mei in duorsume wetterôfstjittende finish foar motregen.
Produksjegefolgen fan ljocht gean
Ultralichte skelpen lizze echte beheiningen op oan 'e naailine. De naaldgrutte sakket nei 9 oant 11, naaisnelheden geane omleech by lange naden om te foarkommen dat de waarmte fan 'e naald it fine garen fusearret, en leechwriuwingspersfuotten foarkomme dat de stof sleept. De stektichtens is typysk 10 oant 12 stekken per sintimeter foar deldichte naden, en de kanaalôfstân by it quilten is in echte ûntwerpbeslissing: smelle kanalen (6 oant 8 sintimeter) stabilisearje de opfoling en foarkomme kâlde plakken as de jas werhelle wurdt komprimearre en opnij oplutsen, wylst bredere kanalen better oplutsen en lytser ynpakke. De measte suksesfolle reismodellen brûke kanalen fan 7 oant 10 sintimeter as kompromis.
| Shell-opsje | Gewicht (gsm) | Delbestindich | Hângefoel | Duorsumens | Kostenyndeks |
|---|---|---|---|---|---|
| 10D ripstop nylon | 26 oant 30 | Treflik | Ultra-sêft | Leech - gefoelich foar hakken | 145 |
| 15D taffeta nylon | 32 oant 36 | Treflik | Sêft | Matich | 125 |
| 20D ripstop nylon | 38 oant 45 | Heul goed | Knisperich | Goed | 110 |
| 20D ripstop recycled polyester | 40 oant 46 | Heul goed | Knisperich | Goed | 118 |
| 30D taffeta polyester | 52 oant 60 | Goed | Strukturearre | Heech | 100 |
5Untwerpfunksjes dy't eins wichtich binne foar reizgers
Ynpakbere programma's sammelje maklik funksjeoanfragen; de programma's dy't beslute ta werhelle oankeap binne minder en it ferdigenjen wurdich yn it techpakket.
Opbergbûse.It wichtichste skaaimerk. In dûbelsidige hânbûse mei rits dy't omkeare kin om de hiele jas - ynklusyf de kap - te ferslinden, ferwideret de opbergsek folslein, wat betsjut dat jo neat te ferliezen hawwe en in jas dy't yn twa sekonden ynpakt wurde kin. De iepening fan 'e bûse moat romme wêze (26 sintimeter of mear) oars sille brûkers der tsjinyn fjochtsje, en de rits moat oan beide úteinen soepel rinne, om't reizgers de jas mei ien hân yndrukke kinne.
Kap en ferstelberens.In fêste, licht isolearre kap foeget waarmte ta - per gram - dy't gjin oare funksje oerienkomt mei - en komprimearret flak. Ferstelbere elastyske koarden oan 'e zoom fersegelje it mikroklimaat tsjin wyn op fleanfjildasfalt en jûnsterrassen; in twawei-rits oan 'e foarkant lit de jas fentilearje wylst jo sitte - in lyts detail dat fleantúchpassazjiers fernimme.
Gewichtsdissipline yn trims.Elke gram yn hardware is in gram dy't komprimearre wurde moat. Rôlritsen mei tinne tape, lege koardsloten en waarmte-oerdrachtlabels ynstee fan weefde, skeare elk grammen sûnder it uterlik te feroarjen. De stille test fan in goed ûntworpen reistas is dat de rânen yn it spesifikaasjeblêd ferdwine.
De anatomy hjirûnder lit sjen wêr dizze funksjes sitte op in produksjeklear reisbuild.
Ien boarne-opmerking oer materialen: merken dy't in duorsumensferhaal yn 'e reisline bouwe, kinne in spesifisearjeGRS-sertifisearre recycled shell en liningop itselde ynpakbere platfoarm - de sertifisearre stof foeget beskieden kosten en levertiid ta, mar hâldt it waarmte-gewichtferhaal yntakt, en gemyske feiligens op hûdfreonlike voeringen moat wurde ferifiearre meiOEKO-TEX STANDERT 100testen.
6De kompresje-claim testen foardat de klant dat docht
De útspraak oer ynpakberens is ûngewoan ûnder kleanútspraken, om't klanten it binnen minuten nei it útpakken teste - komprimearje, drage, útpakke, beoardielje. Dat makket ferifikaasje foar ferstjoering net ûnderhannelber.
In praktysk testprotokol
Earst, ferifiearje de folling tsjin de spesifikaasje: folkrêft, gearstalling en skjinens op elke bulkpartij by in ûnôfhinklik laboratoarium lykas IDFL. Twad, mjit it ynpakte folume op in stekproefbasis - komprimearje de jas yn syn opbergpocket, druk 30 sekonden ûnder in flak gewicht, en mjit it folume fan 'e grinsdoas; it moat binnen 10 prosint fan it spesifikaasjedoel falle. Tredde, en it wichtichste, fier in kompresjeherstelkontrôle út: hâld de jassen 24 en 72 oeren komprimearre, en mjit dan it loftherstel mei yntervallen. In kwaliteitsbuild fan 700 folling herstelt binnen 24 oeren binnen 90 prosint fan 'e orizjinele loft en yn essinsje folslein binnen 72; herstel dat flink ûnder dat leit, jout oan dat der of oerkompresje yn 'e pakking is of dat de folkwaliteit ûnder de spesifikaasje is.
Gruttekonsistinsje oer de hiele run is wichtich om deselde reden as yn elk gruthannelprogramma: oanspraken op ynpakt folume wurde per grutte makke, en in gruttekromme dy't stil driuwt sil de spesifikaasje by de ekstremen brekke. Ferwize nei standerdisearre mjitdefinysjes -ISO 8559-1leveret it antropometryske mjitraamwurk efter grutte-oantsjutting, wêrtroch't de grutte-ynstelde fergelykber bliuwt tusken jo spesifikaasje en de patroankeamer fan 'e fabryk.
7MOQ, prizen en levertiid foar ynpakbere programma's
Kosten fan ynpakprogramma's konsintrearje har op trije plakken: it dons, de bûtenstof en de naaiminuten. Dons mei hege fillwearde wurdt priisd per gram en per kwaliteitsstap - it gean fan 700 nei 800 fillwearde kin allinich al 15 oant 25 prosint tafoegje oan 'e fillwearde. Fyn-denier bûtenstof hat in minimum fan fabriken en in dye-lotstruktuer fergelykber mei elk oanpast stofprogramma, typysk 800 oant 1.500 meter per kleurstelling. En it naaien fan ultralichte bûtenstof giet stadiger as konstruksje fan middelgewicht, wêrtroch't echte minuten per stik klean tafoege wurde dy't werjûn wurde yn 'e FOB-prizen.
In útwurke foarbyld
In reisferkeapbedriuw hat koartlyn in kearnprogramma fan 1.800 stikken by ús yn opdracht jûn: 700-fill RDS-dons mei in gewicht fan 110 gram, 20D ripstop-shell, konstruksje mei opbergbûsen, trije kleurstellingen. De FOB-wearde lei sawat 20 prosint boppe in konvinsjonele net-ynpakbere jas fan 600-fill út deselde fabryk - benammen troch de kwaliteitstap fan 'e dons en it stadiger naaien fan 'e fine-shell - mar it komprimearre ferstjoerprofyl ferlege de frachtkosten per ienheid genôch om sawat in tredde fan dy premium werom te heljen, en de retailpriis droech de rest noflik. Kompresjeferpakking betsjutte ek dat it programma yn minder doazen ferstjoerd waard, wêrtroch't de ôfhannelingskosten foar de bestimming op deselde folumebasis fermindere waarden.
Wat timing oanbelanget, rinne ynpakprogramma's op itselde skelet as elke OEM-puffer: sampling op 10 oant 15 dagen per ronde, bulkproduksje 45 oant 70 dagen nei goedkarring foar de foarproduksje, plus fracht en it finster foar it weromheljen fan it hok foar de werjefte op 'e flier. Sosjale neilibjen moat ferifiearre wurde yn deselde sourcingpas -amfori BSCIsertifikaasje dy't de eigentlike produksjelokaasje neamt is de basis dy't de measte Jeropeeske en Noardamerikaanske retailpartners ferwachtsje foardat se in leveransier oan board nimme.
PASSION OUTERWEAR is in ûnderdiel fan Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., mei mear as 20 jier ûnderfining yn produksje en hannel yn bûtenklean, wurkklean en ferwaarme klean. Wy bouwe ynpakbere en standert pufferprogramma's op BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-sertifisearre leveringsketens, mei folgewichten en ynpaktvolume-doelen spesifisearre per grutte ynstee fan per styl. Keapers dy't deselde reisklant útwreidzje nei produkten foar it kâldere seizoen kinne de ynpakbere line kombinearje mei ús.OEM/ODM ferwaarme kleanplatfoarm - itferwaarme festdielt deselde lichtgewicht laachlogika, deferwaarme jastsjinnet it winterreisein fan it berik, en bedriuwsprogramma's kinne tafoegjeoanpaste wurkkleanop itselde neilibingsbestân.
Faak stelde fragen
In programma foar ynpakbere reispuffers ûntwikkelje?
PASSION OUTERWEAR produseart lichtgewicht ynpakbere pufferjassen fan 300 stikken, mei folgewichten per grutte, doelen foar ynpakt folume skreaun yn 'e spesifikaasje, konstruksje mei opbergbûsen en BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-sertifisearre leveringsketens. Stjoer ús jo doelgewicht en ynpakte grutte - wy reagearje binnen 24 oeren.
Freegje in offerte oan foar it pakketprogramma OEM / ODM-programma besjen

